Kubki reklamowe grawerowane

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki są jednym z najpopularniejszych upominków reklamowych, które od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic w tym dziwnego – sprawdzają się one bowiem zarówno w domu, jak i w biurze. Różnić mogą się one od siebie między innymi rozmiarem, wzorem oraz kolorem. Ciekawą alternatywą dla klasycznych kubków jest ich wersja termiczna, która doskonale sprawdza się poza domem. Jedną z technik wykorzystywaną do tworzenia nadruków na ich powierzchni jest grawerowanie. Na czym polega ta metoda? Jakie są jej główne zalety oraz wady? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z grawerowaniem – poniżej.Kubki reklamowe tworzone z wykorzystaniem techniki, jaką jest grawerowanie prezentują się niezwykle efektownie, a to za sprawą ciekawego efektu przestrzennego, jaki można uzyskać w ten sposób na ich powierzchni. Warstwa szkliwa jest tutaj mechanicznie zdarta do czerepu kubka, a głębokość wyżłobienia sięgać może nawet 1 milimetra. Decydując się na zdobienie ceramiki z kolorowym szkliwem, możliwe staje się uzyskanie kontrastu do koloru porcelany lub porcelitu. Istnieje tu także możliwość wypełnienia uzyskanego reliefu barwnymi farbami, co pozwala uzyskać dodatkowy efekt przestrzenny.

Jak krok po kroku tworzy się takie kubki reklamowe? Pierwszy etap stanowi przygotowanie projektu do plotowania. Następnie, wzór jest wycinany w folii, a jej maska jest naklejana na produkt. Kolejny etap to piaskowanie i usunięcie folii maskującej. Do wad tej metody zaliczyć można między innymi fakt, iż najmniejszy element wzoru nie może być mniejszy niż 1 milimetr. Decydując się na wypełnienie więcej niż jednym kolorem, odstęp między elementami malowanymi nie może przekraczać 2 milimetrów.

Tego typu Kubki reklamowe mają również sporo zalet. Jest to zdobienie bardzo trwałe, które pozwala na uzyskanie ciekawego efektu 3D. Istnieje tu także możliwość łączenia go z innymi technikami zdobienia takimi, jak kalka ceramiczna czy kalkomania organiczna. W przypadku takich kubków zastosować można również efekt barwienia powierzchni piaskowanej.

Tags: , ,